Phyllostachys viridiglaucescens 

poslední úprava stránky 13.06.2008

Návrat na hlavní stránku  na úvodní stránku motorest OASA, restaurace, nemovitost, prodej        motorest OASA, restaurace, nemovitost, prodej      Pěstování bambusů                    Kronika zahrady 

 

červen 2008 : Ta pozdně podzimní stébla samozřejmě během zimy zmrzla. Nyní však rostlina překvapila skoro desítkou nových stébel v okruhu cca 1 m od původní sazenice. Přestože jsou metrová, tak ve stejně vysoké trávě zanikají.

prosinec 2007 : Rostlina dobře během léta narostla a v září již vyhnala více jak metr od původní sazenice dvě stébla, která narostla do výše cca 1 m. Podzimní mrazy obě tato pozdní stébla zničily. Přesto zůstala do zimy již pěkná rostlina.

červen 2007 :  

klikni pro větší obrázek  klikni pro větší obrázek 

28. května : Rostlina se dobře uchytila a daří se jí i mezi ostatními rostlinami v bezprostředním sousedství.

klikni pro větší obrázek

20. května 2007 :  Nečekal jsem, že dostanu sazenici tohoto bambusu a proto jsem neměl pro ní předem připravené místo. Tak se dostala o již vysazeného záhonu.

klikni pro větší obrázek   

duben 2007 :  Dostal jsem a zasadil Phyllostachys viridiglaucescens. Rostlina již není nejmenší, minulý rok již rostla z odkopku.

klikni pro větší obrázek

   

rok 2007
 ----------------------------- *****--------------------------*****-------------------------------

     

v Katalogu Bambusária je k němu uvedeno :

viridiglaucescens - 7m, Phyllostachys s nejdelší tradicí pěstování u nás, často k vidění v bot. zahradách, obloukovitě převislá stébla, sílí pomalu, namodralé listy. *2

stránky Rosteto tento bambus představují následovně :

Původ: Čína
Výška: 5 - 9 m
Zimovzdornost: - 22°C
Charakteristika: Rovné výhony s tmavě zeleným olistěním. První výhony začínají růst v dubnu. Je to velmi rychle rostoucí druh, u nás až 10 cm za den. Je to výběžkatý druh šířící se do svého okolí.
Nároky: Je to odolný druh a roste i v chudších půdách.
Použití: Bambusové houštiny.

RNDr. Lipenský o něm uvádí :

Phyllostachys viridiglaucescens  - dorůstá do výše 6-8 m,  mrazuvzdornost  -15 až -20°C 

 Nahoru

Zpět  - na stránku bambusů

 

NAVRCHOLU.cz